Chorzów będzie wymieniał dane z Waze. Connected Citizens jest programem przygotowanym przez Waze dla miast i instytucji samorządowych, a jego celem jest wymiana informacji między aplikacją a władzami lokalnymi. Najbardziej skorzystają z tego kierowcy.

Program Connected Citizens ogłoszony został w Nowym Jorku w październiku 2014 r. O koncepcji pisaliśmy w artykule Waze i miasta przyszłości. Od tego czasu dołączyło do niego już kilkadziesiąt instytucji na całym świecie. Chorzów stał się właśnie pierwszym polskim partnerem programu (i trzynastym w Europie!).

O szczegółach współpracy i zakresie wymienianych danych poinformował chorzowski Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Przeczytaj komunikat.

Największą zaletą uczestnictwa w Connected Citizens Program jest to, że będziemy mogli nie tylko na bieżąco przekazywać komunikaty kierowcom, ale także dostawać od nich informację zwrotną. Użytkownicy aplikacji Waze mogą zgłosić nam np. miejsce, w którym została uszkodzona jezdnia lub zniszczono znak drogowywyjaśnia Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Współpraca polskiego samorządu z globalną firmą technologiczną wzbudziła duże zainteresowanie mediów. Spójrzcie na materiały przygotowane przez m.in. Onet, AntyWeb, Dziennik Zachodni, Telewizję TVS i Gazetę Wyborczą.

Total Views: 2324 ,