Od 14 lutego, czyli dnia, w którym warszawski Most Łazienkowski został poważnie uszkodzony podczas pożaru, czekaliśmy na te wieści. Od jutra rana znów będziemy mogli przejechać przez jedną z najważniejszych tras przez Wisłę!

Zamknięcie mostu spowodowało spore utrudnienia dla podróżujących po Warszawie, a postępy ekipy remontowej śledzili nie tylko edytorzy Waze.

Prace remontowe prowadzone były w imponującym tempie. Wykonawcy są bardzo dumni z tego, że po nieco ponad 7 miesiącach przywracają Warszawie jedną z najważniejszych przepraw przez Wisłę. Pochwalili się swoim osiągnięciem i zaprosili kierowców do wypróbowania nowej nawierzchni mostu w tym klipie:

W środowy ranek, 28 października, pierwsze samochody wjadą na wyremontowany Most Łazienkowski. To przełomowy moment dla zadania które realizuje konsorcjum PORR Polska Infrastructure oraz Intercor. Most uzyskał przejezdność dokładnie po 199 dniach od momentu wejścia na plac budowy – kilka dni przed zakładanym terminem.Od momentu przekazania przez Inwestora placu budowy w dn. 13 kwietnia 2015 roku na Moście Łazienkowskim nieprzerwanie trwały prace budowlane. 300 pracowników realizowało poszczególne elementy założonego harmonogramu prac.

Dzięki naszym edytorom Łazienkowski wraca na mapę Waze, więc już od jutra Waze poprowadzi niektórych z Was tą drogą. Zamknięta pozostanie jedynie estakada z mostu w kierunku Puław, która musi zostać wyremontowana.

Total Views: 1004 ,