Waze jest super z wielu powodów. Co jakiś czas będziemy prezentować najsuperowsze funkcje Waze.

Pierwsza, choć nie najważniejsza, super-funkcja Waze, o której dziś wam opowiemy, to informowanie na żywo o drogach zamkniętych z powodu “wydarzeń”.

Chodzi zarówno o wydarzenia losowe (np. nieprzejezdne drogi z powodu wydarzeń losowych, nagłego załamania pogody lub katastrofy naturalnej), jak i objazdy spowodowane eventami i imprezami masowymi.

29 marca warszawskimi ulicami przebiegł 10. PZU Półmaraton Warszawski. Użytkownicy Waze nie musieli się tego dnia obawiać niespodzianek na drodze, ponieważ bieg został wcześniej zgłoszony Waze jako wydarzenie.

Wsiadając do auta tego pięknego sobotniego poranka i uruchamiając aplikację, witani byliśmy takim komunikatem:

2015-04-10_pol-maraton-2A jeśli nasza trasa wiodła nas w okolicach dróg przygotowanych dla biegaczy, mogliśmy być pewni, że Waze pokieruje nas właściwym objazdem:

2015-04-10_pol-maraton-1A na koniec najlepsza wiadomość- każdy z was może zgłosić wydarzenie drogowe, ułatwiając innym poruszanie się po okolicy. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej funkcji w aplikacji (Raport->Blokada->Zdarzenie).

Drugi sposób, to odwiedziny forum Waze i zamieszczenie odpowiedniego wątku (tu znajdziecie wskazówki, jak właściwie zgłaszać wydarzenie drogowe).

Total Views: 1832 ,