Most Łazienkowski jest wciąż nieprzejezdny, dlatego polska społeczność Waze postanowiła wesprzeć wysiłek jego odbudowy. Pokażmy, że PolakPotrafi(pl)!

Cała Polska w napięciu śledzi losy pomnika polskiego budownictwa, jednej z najważniejszych przepraw przez Wisłę i ikony popkultury, który spłonął (już po raz drugi w swojej historii) w ostatnie walentynki.

Prace nad rzeczywistą odbudową mostu jeszcze się nie rozpoczęły. W zeszłym tygodniu stołeczny ratusz otrzymał oferty od czterech firm budowlanych, a prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz wyraziła nadzieję, że most zostanie otwarty pod koniec roku.

Na odbudowę nie chcą czekać autor serwisu satyrycznego ASZdziennik Rafał Madajczak ani szymeQpl, którzy odbudują most w… Minecrafcie. Co prawda po odbudowanym w ten sposób moście nie będzie można przejechać, ale wirtualne dzieło zostanie przekazane Muzeum Warszawy i działowi promocji miasta. No i budowa będzie znacznie szybsza.

2015-04-16_selfie-PPPomysł tak się nam spodobał, że postanowiliśmy wesprzeć projekt na PolakPotrafi.pl.

Dodatkowo wczoraj spotkaliśmy się w edytorze Waze, aby zademonstrować gotowość edytorów Waze do przywrócenia mostu na mapę. Dokonaliśmy licznych robót! W zasadzie na razie strzeliliśmy sobie selfie… Ale jesteśmy gotowi na więcej.

Życzymy powodzenia przy zbiórce funduszy i do zobaczenia na Łazienkowskim!

Za udział w “pracach budowlanych” dziękujemy edytorom: FZ69671, jacek2000, jarkaz, makabi-pl, slaw, sloniu1978, Tobjas.

2015-04-16_selfie

Total Views: 1530 ,