Już jutro na obchody Święta Wolności przyjadą do Warszawy przywódcy kilkudziesięciu krajów, w tym prezydent USA Barak Obama. Wizyta tylu głów państw zawsze wiąże się z utrudnieniami dla mieszkańców stolicy. Tym razem jednak warszawscy kierowcy mają szansę uniknięcia największych korków. Z pomocą może im przyjść aplikacja mobilna Waze.

Na obchody Święta Wolności 4 czerwca przyjedzie do Warszawy kilkunastu prezydentów, m.in. USA, Francji, Niemiec, Ukrainy. Przyjazd tak wielu ważnych osób zawsze wiąże się ze znacznymi utrudnieniami dla mieszkańców. Warszawiacy nadal pamiętają kłopoty komunikacyjne związane z wizytą prezydenta Obamy w 2011 r.

Władze Warszawy zalecają przemieszczanie się jutro środkami komunikacja publicznej-  “najlepiej szynowej”. Jednak ci, którzy nie mogą dojechać do pracy kolejką ani metrem, nie są skazani na korki.

Z pomocą warszawskim kierowcom może przyjść aplikacja nawigacyjna Waze.

2014-06-02

fot. Pete Souza (CCBY3.0)

Ta darmowa usługa dostępna dla użytkowników smartfonów posiada funkcję raportowania z wyprzedzeniem o zamknięciach dróg z powodu remontów lub innych ważnych wydarzeń drogowych.

Kilka tygodni temu Waze w spektakularny sposób pomagał kierowcom na Bałkanach, wyznaczając trasy przez obszary dotknięte powodziami. W 2012 r. amerykańscy kierowcy oraz tamtejsze służby ratownicze korzystały z usługi Waze, aby poradzić sobie ze skutkami huraganu Sandy.

Ale Waze pomaga kierowcom również w mniej dramatycznych okolicznościach. Polscy użytkownicy Waze nanieśli już na mapę aplikacji informacje o utrudnieniach związanych z obchodami Święta Wolności 4 czerwca.

2014-06-03_Obama-2

Mapa Waze z zaznaczonymi ograniczeniami ruchu

 

Dzięki temu kierowcy używający Waze podczas jutrzejszych przejazdów unikną zamkniętych dróg i największych korków. Aplikacja pomoże ominąć zamkniętą rano trasę z lotniska do centrum Warszawy, w ciągu dnia poprowadzi z dala od Starego Miasta i hoteli w centrum, a wieczorem wybierze drogę poza zablokowaną Wisłostradą.

Total Views: 1079 ,