Mimo budowy obwodnic i nowych dróg, wiele polskich miast nadal dusi się w korkach. Kierowcy postanowili działać razem, aby rozwiązać ten problem. Z pomocą przychodzi im coraz popularniejsza aplikacja na smartfony – Waze.

Polscy kierowcy i Waze razem przeciwko korkom

Kierowcy z całej Polski spotkali się 24 maja w Warszawie z twórcami aplikacji Waze, aby dyskutować nad przyszłością tego projektu i szukać sposobów na jeszcze skuteczniejsze omijanie korków. Było to pierwsze spotkanie polskiej społeczności i przedstawicieli “centrali” z Izraela.

Aplikacja mobilna Waze powstała kilka lat temu właśnie w tym celu- dzięki zaangażowaniu użytkowników i skutecznym algorytmom biorącym pod uwagę natężenie ruchu na głównych drogach, Waze codziennie pomaga milionom kierowców na całym świecie w szybszym pokonywaniu docieraniu do celu.

fot. Paweł Niemiec

fot. Paweł Niemiec

Aplikacja, która dziś jest niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych, w Izraelu – kraju swojego powstania – i wielu państwach Europy, cieszy się uznaniem wielu polskich kierowców. Od kilku lat grono użytkowników Waze’a rośnie również w naszym kraju. Używają oni aplikacji nie tylko podczas codziennej jazdy, ale zaangażowali się w tworzenie i poprawienie mapy Polski.

Szybko, bez mandatów i… tanio

Dzięki ich dotychczasowej pracy mapa wykorzystywana przez aplikację Waze jest dziś jedną z najbardziej dokładnych. Polscy edytorzy jako jedni z pierwszych uaktualnili oddawane odcinki dróg, m.in. S3 i A1.

Co więcej kierowcy i twórcy mapy nanieśli na nią nie tylko większość działających  fotoradarów, ale codziennie powiadamiają się na żywo o patrolach policji i zagrożeniach na drodze.

Z inicjatywy polskich użytkowników Waze pomaga polskim kierowcom w odnajdowaniu stacji benzynowych z najniższymi cenami. Odnalezienie taniego paliwa w miejscu zamieszkania lub na trasie to dzięki Waze kwestia kilku sekund.

Nowe funkcje już wkrótce

Podczas spotkania w Warszawie członkowie teamu Waze zapowiedzieli klika nowych funkcji. Już niedługo dla użytkowników iOS i Android udostępniona zostanie odświeżona wersja aplikacji. Poważne zmiany szykują się również dla edytorów map. Dzięki wielu nowym narzędziom mapa Waze będzie jeszcze bardziej dokładna, a trasy wyznaczane przez aplikację jeszcze szybsze.

Total Views: 1251 ,